שער גלילהלמרבה הצער, בישראל, חניה פרטית כפי שגילו בעלי רכבים רבים, היא אינה פרטית כלל אלא אם יש לה שער המונע כניסת רכבים בלתי רצויים. נהגים רבים נוהגים לתפוס חניות פרטיות, ללא כל התחשבות ובניגוד לחוק. אם אתם רוצים לחזור אל מקום החניה שלכם ולדעת בוודאות שאיש אינו חונה בו, תצטרכו להתקין מחסום חניה.

ישנם סוגים רבים של שערים חשמליים לחניות – אחד מהם הוא שער גלילה אוטומטי, שמהווה את אחד מהפתרונות הטובים ביותר למניעת חניה של רכבים בלתי רצויים. שער גלילה אוטומטי הוא שער בעל פתיחה אופקית, הניתן לפתיחה באמצעות הסעת השער מעלה ומטה, באמצעות הפעלה של שלט רחוק או באמצעות סלולר. בבתים פרטיים רבים בישראל, בעיקר החדשים שבהם, בונים כיום איזור מיוחד לחניית כלי רכב, שהכניסה אליו מאובטחת בעזרת שער גלילה אוטומטי.

שער גלילה אוטומטי – מונע גניבות

שער גלילה הוא לרוב שער ברזל מסיבי – מה שהופך אותו לאפקטיבי מאוד גם כאמצעי אבטחה נגד גנבים ופורצים, שמעוניינים לשים את ידם על כלי הרכב שלך. בישראל נגנבים בכל שנה עשרות אלפי כלי רכב, ועוד רבים אחרים נפרצים לצורך גניבת רדיו טייפ. בשנים האחרונות נפוצה גם התופעה של פריצה לבתים לצורך גניבת מפתחות הרכב. התקנה של שער גלילה אוטומטית ימנע מהגנב מלצאת עם הרכב מהחניה, ולכן הוא לא יפרוץ לבית.

רמת האבטחה של שער גלילה אוטומטי היא כה גבוהה, עד שהוא משמש לא רק בעלי רכבים פרטיים, אלא גם בעלי עסקים שמעוניינים לשמור על אבטחה מקסימלית. בחנויות ועסקים רבים תוכלו לראות שלאחר הסגירה הם גוללים למטה את השער ומונעים בכך כל אפשרות פריצה.

הצבת שער גלילה אוטומטי אפשרית כמעט בכל מקום – בתנאי כמובן שיש תקרה שמאפשרת לשער להיכנס לתוכה או לתוך המתקן המוצב לידה. זה נכון ביחס לחניות בבתים פרטיים, מוסכים, חנויות וכו'. אם אתם מתעניינים באפשרות של התקנת שער גלילה אוטומטי, בדקו עם מתקינים מורשים אם הוא מתאים למקום אותו אתם מעוניינים לאבטח.

שער גלילה אוטומטי – כמה זה עולה?

במידה ויש אפשרות להתקנת שער כזה, תוכלו לבחור מבין מגוון רחב של דגמים, עיצובים וצבעים. כיום יש שערים יפים מאוד שמשתלבים בסביבה, ואינם פוגעים במראה, כפי שהיה בעבר. המחירים של שער גלילה אוטומטי משתנים בהתאם לסוג החומר ממנו הוא עשוי, עוצמת המנוע וסוג העיצוב שבו תבחרו.